Classic Ayurveda Mungóbab (hántolatlan és egész), bio, 500 g
Enyhén aromás hüvelyes, amely alkalmas ayrvédikus ételekhez
2.060 Ft
(4.120 Ft / kg, 27% áfával
Tulajdonságok és előnyök
- Enyhén édes íz
- Csíráztatásra és főzésre alkalmas
- Növényi fehérjében gazdag
Leírás
Ezek a zöld mungóbabok az ayurvédikus konyhában való sokoldalú felhasználhatóságukkal tűnnek ki. A hántolatlan, egész babok főzéskor megőrzik formájukat, és feszes állagot biztosítanak salátákhoz vagy egytálételekhez. Tulajdonságaikból adódóan friss csírák neveléséhez is felhasználhatók. A termék ellenőrzött biológiai gazdálkodásból származik, és rostgazdag alapot biztosít a tudatos táplálkozáshoz.
Elkészítés:
250 g babot mosson meg, és bőséges vízben áztassa kb. 12 órán át. A vizet öntse le, majd 750 ml vízzel együtt (esetleg enyhén sózva) forraljon fel, és főzze kb. 10-15 percig. Tetszés szerint fűszerezhető.
| Cikkszám: | XAY-AN-10505 |
|---|---|
| Tartalom: | 500 g |
| EAN: | 4032582020158 |
| Gyártói szám: | 10505 |
| Márka: | Classic Ayurveda |
| Terméktípus: | Élelmiszer |
| Tárolási útmutató: | száraz, hűvös és fénytől védett helyen tárolandó |
Tápérték
| Tápérték | / 100 g |
|---|---|
| energia tartalom / energia | 1453 / 347 kj / kcal |
| zsír | 1,15 g |
| ebből telített zsírsavak | 0,35 g |
| szénhidrát | 46,3 g |
| ebből cukor | 6,6 g |
| ballasztanyag | 16,3 g |
| | 23,8 g |
| só | <0,04 g |
Összetevők
zöld mungóbab[1]
- ellenőrzött biológiai gazdálkodásból
Jogi információk
| Felelős élelmiszeripari vállalat: | Amla Natur GmbH, Butterberg 3, 21279, Drestedt, Németország, www.amla.com |
|---|