Classic Ayurveda Vörös lencse (hántolt és egész), bio, 500 g
Hántolt egész bio lencse gyors ayurvédikus főzéshez
1.520 Ft 1.690 Ft -10%
(3.040 Ft / kg, 27% áfával
Tulajdonságok és előnyök
- Rövid, kb. 10 perces főzési idő
- Hántolt és egész lencse
- Növényi fehérjében gazdag
Leírás
A vörös lencse az ayurvédikus étrend kedvelt alkotóeleme, mivel már hántolt, és rövid főzési idővel rendelkezik. A hüvelyes nyers állapotban lila vagy barna héjjal rendelkezik, míg a vörös magbelső csak a hántolási folyamat után válik láthatóvá. Állagukból adódóan főzés közben könnyen szétesnek, ezért ideálisak krémes dal ételek, levesek vagy egytálételek készítéséhez.
Elkészítés:
250 g lencsét mosson meg, és 500 ml vízzel (esetleg enyhén sózva) forraljon fel, és kb. 10-15 percig főzze. Tetszés szerint fűszerezhető.
| Cikkszám: | XAY-AN-10504 |
|---|---|
| Tartalom: | 500 g |
| EAN: | 4032582020141 |
| Gyártói szám: | 10504 |
| Márka: | Classic Ayurveda |
| Terméktípus: | Élelmiszer |
| Tárolási útmutató: | száraz, hűvös és fénytől védett helyen tárolandó |
Tápérték
| Tápérték | / 100 g |
|---|---|
| energia tartalom / energia | 1273 / 304 kj / kcal |
| zsír | 1,6 g |
| ebből telített zsírsavak | 0,2 g |
| szénhidrát | 40,6 g |
| ebből cukor | 1,1 g |
| ballasztanyag | 17 g |
| | 23,4 g |
| só | 0,02 g |
Összetevők
vöröslencse[1]
- ellenőrzött biológiai gazdálkodásból
Jogi információk
| Felelős élelmiszeripari vállalat: | Amla Natur GmbH, Butterberg 3, 21279, Drestedt, Németország, www.amla.com |
|---|